Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

TÉMA: Észak-Afrika

Válasz/Re:Észak-Afrika 2011 már. 19 18:33 #54764

  • Moscow
De nem csak Rommelen mulott minden vagy a britek vezetésén
vagy rosszul tudom?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Észak-Afrika 2011 már. 19 18:47 #54766

  • Bazooka Joe
Moscow írta:
Akkor hogy hogy a németek itt is sokáig verhetelenek voltat?


Mert a Blitzkrieg-gel jócskán megelőzték a korukat. A hatalmasok csak néztek, mint Rozi a moziban, hogy mi is történik.

Moscow írta:
De nem csak Rommelen mulott minden vagy a britek vezetésén
vagy rosszul tudom?


Persze, hogy nem csak rajta. Ott voltak a rangban a Rommel alatt álló (hadtest, hadosztály, ezred stb...) parancsnokok is.<br><br>Szerkesztette: Bazooka Joe, Időpont: 2011-03-19 19:49
Téma zárolva.

Válasz/Re:Észak-Afrika 2011 már. 19 20:47 #54784

  • Moscow
Ha jól tudom de kérlek javítsatok ki mert biztos vagyok benne hogy tévedek
Akkor Afrika Korpsa is egyedülálló alakulat volt a Wermachton belül? Mint pl: A WAFFEN SS ?
Még anyit 5.könyűhadosztály és a 15.páncéloshadosztályból ált csupán az Afrika Korpsa?
Köszönöm a válasz Bazooka Joe
Téma zárolva.

Válasz/Re:Észak-Afrika 2011 már. 19 21:05 #54785

  • Bazooka Joe
Ez a két hadosztály alkotta a gerincét a hadtestnek, de, hogy milyen egyéb alakulatok szolgáltak, benne, arról pontosabb információkkal Norbi tud neked szolgálni.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Észak-Afrika 2011 már. 20 13:16 #54808

Számvéber Norbert írta:
Makettező prospektus, mint forrás? Na, neeee...


Jagdpanther írta:
Számvéber Norbert írta:
Jagdpanther írta:
banditos írta:
Olvastam és a papám is mondta aki szolgált a Don-kanyarnál.Volt L/56-os löveg csak nagyon hamar leszerelték


Ez még mindig nem forrás, bocsáss meg. Viszont találtam még egy L/56-os löveget, de az egy 2 cm-es gépágyú volt, a Pz. II. korai szériáján használták, nem 56mm-es. A többi állításomat továbbra is fenntartom.

Írásos Forrást tudsz mutatni? Nem bántásból, de engem is érdekelne a dolog. (Bocsáss meg, de a visszaemlékezések sokszor nagyon pontatlanok, 70 év távlatából nem emlékszik mindenre pontosan az ember.)


A német 2 cm-es gépágyú L/55-ös volt, nem L/56-os. Német 56 mm-es harckocsiágyúról nem tudok.



Igen, ezt tudom, de találtam egy ilyet: A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

Vagy ezt valaki elszúrta?

És maga a történet?
(...) a T-26-os ami 147 lövést bírt ki,tudósok szerint L/56-os 56mm-es Pz.Kpfw. IV. tanktól származtak valamint Panzer III-asoktól(Pz.Kpfw.III.Ausf.J).


Bocsánat, ezt találtam. Baromira erőlködött, hogy volt...
Téma zárolva.

Válasz/Re:Észak-Afrika 2011 már. 20 14:12 #54816

  • banditos
Az afrikaKorps-ra térve csak bele kell gondolni,hogy ha egy egész sereg van afrikában Rommel keze alatt akkor ott nagy tűzijátékot rendeztek volna!
Norbinak meg annyit,hogy biztos tévedt már ő is,vagy simán tökéletes vagy?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Észak-Afrika 2011 már. 20 14:14 #54817

banditos írta:
Az afrikaKorps-ra térve csak bele kell gondolni,hogy ha egy egész sereg van afrikában Rommel keze alatt akkor ott nagy tűzijátékot rendeztek volna!
Norbinak meg annyit,hogy biztos tévedt már ő is,vagy simán tökéletes vagy?


Keress már rá a nevére a neten;)
Téma zárolva.

Válasz/Re:Észak-Afrika 2011 már. 20 14:45 #54824

  • Bazooka Joe
banditos írta:
Az afrikaKorps-ra térve csak bele kell gondolni,hogy ha egy egész sereg van afrikában Rommel keze alatt akkor ott nagy tűzijátékot rendeztek volna!
Norbinak meg annyit,hogy biztos tévedt már ő is,vagy simán tökéletes vagy?


Nos, ha a vetted volna a fáradságot, hogy utánanézz a dolgoknak, akkor tudnád, hogy az Afrika hadtestből a végére már egy Afrika hadseregcsoport lett.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Észak-Afrika 2011 már. 20 14:56 #54826

banditos írta:

Norbinak meg annyit,hogy biztos tévedt már ő is,vagy simán tökéletes vagy?


Neked csak annyit, hogy Norbi hadtörténész doktor, szakterülete a 2. világháború, és az egyik legnagyobb (ha nem a legnagyobb) magyar név jelenleg a szakmában. Tehát előbbi hozzászólásod akár sértésnek is számíthat...
Téma zárolva.

Válasz/Re:Észak-Afrika 2011 már. 20 20:05 #54853

  • HunBütyök
Norbi akkora hadtörténész, hogy ő az egyetlen a fórumon akitől elfogadom a kritikát!


@Banditos

Igen tévedni emberi dolog... de ő ritkán téved.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Észak-Afrika 2011 már. 21 07:09 #54860

  • Számvéber Norbert
banditos írta:
Az afrikaKorps-ra térve csak bele kell gondolni,hogy ha egy egész sereg van afrikában Rommel keze alatt akkor ott nagy tűzijátékot rendeztek volna!
Norbinak meg annyit,hogy biztos tévedt már ő is,vagy simán tökéletes vagy?


OFF
Igen, tévedtem már én is (biztosan fogok is), és messze nem vagyok tökéletes, de haditechnikai részletkérdésekre egy makettező prospektus akkor sem forrás.
A tévedés kockázatát úgy lehet a legjobban csökkenteni, ha az ember megnyilatkozás előtt utánaolvas a témának HITELESnek tekinthető forrásokban. Sok ilyen van ugyan a neten is (csak megtalálni nem egyszerű), de alapvetően ezek fellelési helye a KÖNYVTÁR.

ON
Téma zárolva.

Válasz/Re:Észak-Afrika 2011 már. 21 17:46 #54877

  • banditos
Most kérlek kanyarodjunk vissza a témába!Azt is tudom,hogy Norbi barátunknak van könyve is!Ja és az Afrikakorps-nak és a történetemnek is utána néztem!Amit Joe,mondott a témáról az valóban igaz,hogy a végére sereg lett a hadtestből!
A történetemet meg én szúrtam el!teljesen baromságot írtam!Az oldal alátámasztja,hogy a Don-kanyarnál volt egy T-34-es ami 147 lövést bír ki és tényleg nem L/56-os lövegük volt a Pz.III ill. Pz.IV-es tankoknak!Ez volt egy orosz forrású oldal,vagyis biztos voltak benne túlzások!
Megnésztem egy német forrású oldalt,az T-35-ösről ír és azt,hogy csak 66 lövést bírtki,azt is Toldi harckocsiktól!Ez gyanút ébresztett bennem,hogy valahogy a kettőközött kell keresgélni!Mindenkitől bocsi!Szent ugye a ékeM:huh:
Téma zárolva.

Válasz/Re:Észak-Afrika 2011 ápr. 14 17:38 #55806

  • Priger
én arrol szeretnék kérdezni hogy az észak-nyugati partraszállásnak vagyis annak a hadműveletnek mi volt a neve ??
Téma zárolva.

Válasz/Re:Észak-Afrika 2011 ápr. 14 18:14 #55807

  • Moscow
A Fáklya-hadműveletre gondolsz?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Észak-Afrika 2011 ápr. 14 18:18 #55810

  • Priger
köszönöm!!!
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.23 másodperc
Joomla templates by a4joomla