Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

TÉMA: Tüzérség

Tüzérség 2007 nov. 14 19:37 #1118

  • HunBütyök
Na szóval egy fontosabb téma, ami valahogy kimaradt eddig... Miért nem esett szó konkrétan a tüzérségről? Mindig csak érintőlegesen jött szóba és valljuk be: az édeskevés...

Ki milyen ágyút, tarackot, löveget, mozsarat szeret...?

Először is mi a különbség a 4 szó között?
Na elárulom, hogy mindhárom löveg (mivel 20 mm-t meghaladja az űrméret)...
Aztán ágyú, tarack, mozsár között különbség a csőhossz-kaliber arány...
ha nem jól tudom javítsatok ám ki, mert tüzérséggel nemrég kezdtem el foglalkozni komolyabban (kb egy éve).

Amúgy tudtátok hogy egyik kedvenc nehéztüzérségi lövegemből kaptunk a VH-ban kb 40 darabot? A Mörser 18-ból, aminek magyar neve 40M 21 cm-es Krupp nehéztarack lett.


meg tudjátok mi volt a kedvencem: a 155 m-es Long-Tom ágyú...

(amúgy rólam mindenki tudja hogy érdekes módon szeretem az amcsi cuccokat... <--kóla, rágógumi, hamburger, Sherman harckocsik )

Szerkesztette: HunBütyök, Időpont: 2007-11-14 21:00<br><br>Szerkesztette: koszta, Időpont: 2009-04-14 17:42
Téma zárolva.

Válasz/Re:Tüzérség! 2007 nov. 15 13:34 #1120

  • koszta
Én legtöbbet a Nebelwerfer 41-ről hallottam/tudok.
Ezenkívül a ZIS-3 szovjet löveg amit láttam élőben.
Majd rakok is fel képet a galériába a Váci hadiparkról..
Téma zárolva.

Válasz/Re:Tüzérség! 2007 nov. 15 14:27 #1127

  • Dimitrij
Hát, ha a Katyusa tűzérség akkor nekem az.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Tüzérség! 2007 nov. 15 14:33 #1128

  • Liberator
Én a 88mm-es Flak ágyúra szavazok.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Tüzérség! 2007 nov. 15 18:59 #1131

  • HunBütyök
Hú a Zis-3-asról van egy szuper sztorim...

Képzeljétek el, amikor kitürt a világháború, majd a németek megtámadzták Franciaországot, megbíztak egy embert azzal, hogy a zsákmányolt harckocsikból, vagy elavult harckocsikból a lehető legjobb löveggel felszerelve készítsem páncélvadászokat is önjáró lövegeket. Amikor Szovjetúniót már javában birizgálták anémetek, kezükbe került a Zis-3-as... a németek gondoltak egyet és a Zis-3-ast rárakták egy Prága-Skoda lavázra. Ebből lett a Merder 3-as... és képzeljétek, Észak Afrikába is átvitték ezt a Merder 3-ast. Nem sokat, talán 20 darabot... Az angolokat elkezdték lőni velük és az angolok azt hitték, hogy önjáró 88-asokkal lövik őket... de persze nem az volt, hanem Zis-3-as...

Ugye milyen jó sztori? Amúgy a Zis-3-as nekem nagyon kedvencem szintén... Egy igazi műalkotás...
Amúgy a hatalmas kezdősebességű 57 mm-es Zis-4-est is megemlíteném. 1944-es a cucc, és ha hiszitek, ha nem ez a Zis-4-es a kis 57 mm-ével még Tigrisek leküzdésére is alkalmas volt... Komolyan. Csőhossz és kezdősebbeség összefüggései...

Amúgy a Katyusa is tüzérség és a Nebelwerfer is... és nagyon jó cuccok...
Téma zárolva.

Válasz/Re:Tüzérség! 2007 nov. 15 19:01 #1132

  • művésznő
Nekem a \&quot;nehéz guszti\&quot; meg a \&quot;karcsú berta\&quot; tetszik, de a bertát ésszerűbbnek tartom. Minek akkora behemótot építeni mint a guszti, amikor a könnyedebb berta is tudta, amit a másik? Sőt a hatótávolsága, meg az utántöltése tekintetében még többet is. Vagy van valami \&quot;titka\&quot; gusztinak, ami miatt mégiscsak érdemes volt vele bíbelődni?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Tüzérség! 2007 nov. 15 20:31 #1134

  • HunBütyök
Érdekesek ezek a nehézágyúk, bár a második vh-ban nemnagyon foglalkoztak velük... ha volt is nag ykaliberű, akkor vasúti ágyúra kell gondolni, nem szekrényes felépítésű Kövér Bertára...

A német leopold ágyú elég jól bevált, meg a monstrumok is, mint pl. a Dora.
De volt önjáró Gerat 40 mozsárágyú is. 60 cm-es behemótok voltak. És midnegyiküknek saját neve volt: Ziu, Thor stb...

Franciaország is élenjárt nagy ágyúk készítésében: pl. az 520 mm-es vasúti ágyú, ami még az első vh-búl maradt meg, de 1940-ben is szolgálatban állt.
Az oroszok is használtak vasúti úgyúkat... legismertebb ezek közül a TM-1-180, amiből jópár megépült... de ez csak 152 mm-es volt. Aztán volt a TM-3-12 ami 310 mm-es volt... Jó igaz?
De megvallom őszintén, hogy nagy szerepük nem volt nekik...

A vontatott tüzérség is kezdett már héttérbe szorulni. Persze ez nem azt jelenti hogy eltűntek a kedves kis vontatott ágyúk, de mindenki sürgette az önjáró lövegek építését...
Téma zárolva.

Válasz/Re:Tüzérség! 2007 nov. 16 11:42 #1141

  • művésznő
Én csak ezen a honlapon nézegettem meg a kínálatot, abból választottam. A \&quot;Nehéz Gusztáv\&quot; (Dora) a méretei miatt ragadott meg, a \&quot;Karcsú Berta\&quot; meg olyan szép... (Sajnos a lista kitaratja a leírások egy részét, úgyhogy nem tudtam elolvasni az egészet.)
Elég nagyot szólhattak ezek az ágyúk, hogy nem süketültek meg a használóik?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Tüzérség! 2007 nov. 16 14:22 #1145

  • Liberator
Füldugó
Téma zárolva.

Válasz/Re:Tüzérség! 2007 nov. 16 15:38 #1149

  • koszta
Művésznő nézd a Vélemények-&gt;Hibák részt a fórumban.
Egyébként ezek a lövegek, már a nagyságuk maitt érdekes, mitsem hogy hasznosak. De gondolom ezt Bütyök barátom megcáfolja..
Téma zárolva.

Válasz/Re:Tüzérség! 2007 nov. 16 16:46 #1151

  • HunBütyök
De megvallom őszintén, hogy nagy szerepük nem volt nekik...


Amint látod én is leírtam hogy nem voltak nagyon fontos cuccok... de szépek.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Tüzérség! 2007 nov. 16 16:50 #1152

  • HunBütyök
Amúgy a tüzérségről annyit, hogy eszembe jut Patton egyik nagyon jópofa sztorija: az Ardennekben mentek előre és előttük volt egy marhanagy erdő... lassan tudtak volna átkelni rajta... erre Patton kiadta a parancsot.
Az összes Long Tommal tüzet nyitottak és letarolták az egész erdőt... Tök jó... Pattont szeretem nagyon...
Téma zárolva.

Válasz/Re:Tüzérség! 2007 nov. 17 07:08 #1165

  • koszta
Az szép.
Tényleg itt van a Flak is.
Az szép is, meg jó is volt.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Tüzérség! 2007 nov. 17 07:23 #1166

  • Marder
A Patton sztoriról jut eszembe, hogy bár nem tüzérséggel, hanem bombázásokkal Rommel is csinált hasonlót Észak-Afrikában. Az erőltett előremenetben nem mindig volt mód felszámolni az aknamezőket ezért nemegyszer előfordult azok egyszerű lebombázása, és így a szabad út megnyitása.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Tüzérség! 2007 nov. 17 07:37 #1168

  • Dimitrij
Okos megoldás....

Gondolom se Patton, se Rommel nem foglalgozott a környezet védelemmel....
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.20 másodperc
Joomla templates by a4joomla