Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

TÉMA: Tüzérség

Válasz/Re:Tüzérség 2011 júl. 22 07:58 #58183

HunBütyök írta:
Ennyi anyagból mennyi 15 cm s.FH 18-at tudtak volna gyártani....


Ez biztos!
Vagy akármi más, kisebb haditechnikai anyagot...
Tiszta anyagpazarlás...
Téma zárolva.

Válasz/Re:Tüzérség 2011 okt. 27 19:09 #59601

  • Panther
Mondjuk a Tirpizből vagy 1500 Panthert is csinálhattak volna, nem? Nem sok értelme volt, és a története sem volt valami fényes.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Tüzérség! 2011 nov. 05 10:08 #59728

  • rudika12
sikerult beszereznem egy német 7,92mm-es volfrám magvas loszert. A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.<br><br>Szerkesztette: rudika12, Időpont: 2011-11-05 11:17
Csatolmányok:
Téma zárolva.

Válasz/Re:Tüzérség! 2011 nov. 05 14:16 #59739

  • Számvéber Norbert
rudika12 írta:
sikerult beszereznem egy német 7,92mm-es volfrám magvas loszert. A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.&lt;br&gt;&lt;br&gt;Szerkesztette: rudika12, Időpont: 2011-11-05 11:17


Na és? Ez mitől tüzérség?
(Egyébként a TEK fekete Q7-ese már ott van a kanyarban... )
Téma zárolva.

Válasz/Re:Tüzérség! 2011 nov. 05 21:10 #59750

  • HunBütyök
Idióta vagy rudika, már bocs. Ki nem állhatom a lőszergyűjtőket. Közveszélyesek. És finoman ki is tessékellek a topicból. Lőszerrel való visszaélés alapos gyanúja...
Téma zárolva.

Válasz/Re:Tüzérség! 2011 nov. 07 19:33 #59786

  • Panther
Ja, egyrészt, mint már sokan mondták, nem tüzérség, másrészt, talán egy kép arról, hogy üres a hüvely, és a gyutacs is el van sütve. De ez az oldal nem éppen erről szól, nincs megfelelő topic, tehát hanyagoljuk, ha lehet. Nem csak te kerülhetsz vele bajba.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Tüzérség! 2011 nov. 08 14:31 #59803

  • Zeki
Én csak egyetérteni tudok az előbbi hozzászólásokkal. Nem egy józan dolog a lőszer gyűjtés. Gyűjts inkább 2500 Ft-os maketteket. És máris tudod használni a \&quot;makettek topicot\&quot;.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Tüzérség! 2011 nov. 09 07:11 #59815

  • Panther
Józan dolog, ha értesz is hozzá valamennyit, és nem sodorsz vele veszélybe semmit és senkit. Nekem is számos üres hüvelyem van, de azok egy vitrinben pihennek, és még ha lenne lőporom sem tudnám használhatóvá tenni, mert a gyutacs ugye el van használva, és az a kevés mag sincs olyan állapotban, nameg hülye is lennék ellövöldözni olyan történelmi értékeket...

Tulajdonképpen ez mind illegális, mert csak akkor lehetne nálad ilyesmi, ha van fegyvertartásid, és akkor is csak olyan hüvely, mint amilyen lőszert az általad használt fegyver is használ. Sokan gyűjtenek ilyesmit különböző okokból, én speciel a lakóhelyem történéseit kutatgatom jó pár éve, és került hozzám ez-az a faluból.

Így került hozzám egy Szu-76M önjáró löveg egy lemeze az orráról, és egy rejtélyes 100-105 mm körüli tüzérségi hüvely, amit olajmérőnek használtak, a tetejéből levágtak egy kicsit, és rárakták fülnek. Pont olyan, mint egy söröskorsó .

És már vissza is tértünk a témához. a lőszerek gyűjtéséről ennyit!
Téma zárolva.

Válasz/Re:Tüzérség! 2011 dec. 12 13:34 #60062

  • Magyarharcos
Panther írta:
Józan dolog, ha értesz is hozzá valamennyit, és nem sodorsz vele veszélybe semmit és senkit. Nekem is számos üres hüvelyem van, de azok egy vitrinben pihennek, és még ha lenne lőporom sem tudnám használhatóvá tenni, mert a gyutacs ugye el van használva, és az a kevés mag sincs olyan állapotban, nameg hülye is lennék ellövöldözni olyan történelmi értékeket...

Tulajdonképpen ez mind illegális, mert csak akkor lehetne nálad ilyesmi, ha van fegyvertartásid, és akkor is csak olyan hüvely, mint amilyen lőszert az általad használt fegyver is használ. Sokan gyűjtenek ilyesmit különböző okokból, én speciel a lakóhelyem történéseit kutatgatom jó pár éve, és került hozzám ez-az a faluból.

Így került hozzám egy Szu-76M önjáró löveg egy lemeze az orráról, és egy rejtélyes 100-105 mm körüli tüzérségi hüvely, amit olajmérőnek használtak, a tetejéből levágtak egy kicsit, és rárakták fülnek. Pont olyan, mint egy söröskorsó .

És már vissza is tértünk a témához. a lőszerek gyűjtéséről ennyit!


Dics\'ak testvír! Merre is lakól? Kéne egy kis fímgyűjtést rendezni!

Ezer bocsánat! SZÍNESFÍM gyűtés! <br><br>Szerkesztette: Magyarharcos, Időpont: 2011-12-12 14:35
Téma zárolva.

Válasz/Re:Tüzérség! 2011 dec. 15 15:28 #60101

  • Panther
Figyelj, ami most van nálam, egy százast biztos hozna a MÉH-ben. De egy kicsit más a motivációm, erről ennyit!

Amúgy hallottatok arról, hogy a németek a Big Berthat függetleníteni akarták a vasúti sínektől? Állítólag 4 Tiger B alváz mosgatta volna a szörnyet, de szerintem ez hülyeség, nem csak a motorok nem bírnák, de még lassabb és sebezhetőbb lenne, mint a síneken.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Tüzérség! 2011 dec. 15 21:54 #60103

  • Gipszj
Panther írta:
Figyelj, ami most van nálam, egy százast biztos hozna a MÉH-ben. De egy kicsit más a motivációm, erről ennyit!

Amúgy hallottatok arról, hogy a németek a Big Berthat függetleníteni akarták a vasúti sínektől? Állítólag 4 Tiger B alváz mosgatta volna a szörnyet, de szerintem ez hülyeség, nem csak a motorok nem bírnák, de még lassabb és sebezhetőbb lenne, mint a síneken.

Panther! Lassan írom.
A Big Bertha németül Dicke Bertha, magyarul Kövér Berta. Első világháborús fegyver volt, soha sem volt vasúti fegyver, csak ha vagonba rakva szállították.
Adatai: Kaliber:420mm
Kaliberhossz: L/14
Ütközetsúlya :42,6t ill. 43,3t forrásoktól függően.
Max. csőemelkedés :70 fok
Max. oldalirányzási szög:360 fok
Max. lőtávolság: 9375m, ill. 10250m forrásoktól függően.
Második világháborúban vasuti lövegek az alábbiak voltak: 15 cm K(E), 17cm K(E) (a K(E) mindegyiknél szerepelt, úgyhogy nem írom ki többször) ,20 cm, 21cm, 24 cm Theodor Bruno, 24 cm Bruno,28cm Kurze Bruno, 28cm Lange Bruno, 28cm Schwere Bruno, 28cm Neue Bruno, 28 cm Leopold, 38 cm Siegfried, 40cm Adolf, 80 cm Gustav. Ez utóbbit Dora néven is nevezték, ez volt az egyetlen vasúti löveg női névvel.
Ami pedig a németek illetve oroszok Moszkva alatti szerepléséről írtál arra a modern haditechnika részben reflektálok.<br><br>Szerkesztette: Gipszj, Időpont: 2011-12-15 23:17
Téma zárolva.

Válasz/Re:Tüzérség! 2011 dec. 16 09:40 #60106

  • Panther
Bocs, kevertem a szezont a fazonnal

természetesen a Dorára gondoltam.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Tüzérség! 2011 dec. 16 18:42 #60119

  • Gipszj
A Dora (80 cm K(E) Gustav) adatai
Kaliber: 80cm
Kaliberhossz: L36
Ütközet súlya: 135 tonna (gondolom ez csak a cső súlya, mert a 38 cm-es Siegfried súlya 294 tonna volt)
Max. csőemelkedés 65 fok
Lövedék torkolati sebessége 820 m/s
Lövedék súlya: 4800 kg
max lőtáv: ~ 47 km
Teljes kiszolgáló személyzet létszáma 1500 (!) fő.
A lőállás előkészítéséhez kb. 1 hónap kellett

Az saját vélemény, hogy ha egy 38 cm-es löveg súlya kb. 300 tonna, akkor egy nyolvan centisé 500 tonna legalább. De inkább hatszáz tonna. Ez alvázzal együtt értendő.
Ha több különálló járműre próbálom elhelyezni akkor igen nehéz feladat a terhelés egyenletes szétosztása. Ez csak valami himba rendszerrel megy, esetleg hidraulikával. Ha hat Tigris alvázra tesszük akkor a súlya összesen kb. 400 t lesz, himba nélkül. Ez Tigrisenként kb. 66 tonna plusz a himba rendszer. Meg kell oldani, hogy a hat jármű egyszerre forduljon, induljon stb. Ez még a mai elektronikus világban sem egyszerű, akkor megoldhatatlan volt. Arról nem is beszélve, hogy amennyi idő alatt odaszáguld a löveg addig vége a csatának.
Utána kerestem az interneten, a teljes szerkezet súlya 1350 tonna volt, ez kb. húsz Tigris II. harckocsival egyenlő.
1350 tonna súlyhoz kell kb. 140m2, alátámasztás, hogy el ne süllyedjen. Ez a minimum, azaz kb. 5,0x30,0m.<br><br>Szerkesztette: Gipszj, Időpont: 2011-12-16 21:06
Téma zárolva.

Válasz/Re:Tüzérség! 2011 dec. 16 21:54 #60136

  • Magyarharcos
Esetleg ha nagyobb városok védelme mellé akarták használni. Persze hidak nélkül.

Légvédelem mellé pedig gondolom \&quot;Rajna Lánya\&quot;, meg az egyébb ilyeneket akarták
Téma zárolva.

Válasz/Re:Tüzérség! 2011 dec. 17 15:17 #60159

  • Panther
Hm, a Reimhtochter? Én inkább a Wasserfallra gondolnék, az valamivel talán kiforrottabb konstrukció, és a kamerás rendszer miatt jobban lehetett volna vele célozni 8 a nagy sebesség talán hátráltatná ezt, de sebaj.
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.41 másodperc
Joomla templates by a4joomla