Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

Modern haditechnika
(1 olvasó:) (1) Vendég

TÉMA: Modern haditechnika

Modern haditechnika 2011 jan. 08 16:04 #51052

Mivel több helyen is előjött már, ezért nyitok a modern harceszközöknek egy topicot, a többi szétoffolását megelőzendő.

Itt lehet folytatni, amit a videóknál elkezdtünk.<br><br>Szerkesztette: koszta, Időpont: 2011-01-16 12:20
Téma zárolva.

Válasz/Re:Modern Haditechnika 2011 jan. 08 18:25 #51059

Be is fejeztük:D

Gipszj! Írtad hogy hogy az oroszok élen járnak rakétatechonlógiában, ezzel egyet is értek, nem is kell ecsetelnem.

Viszont áttérnék a gyalogságra, mit gondolsz az oroszokról?
Nekem a szememben elég szedettvetettnek tűnnek, elég ránézni az orosz-grúz háborúra, már ha egyenruha szinten nincsen fegyelem, ott már más bajok is lehetnek. Az USA infantry, főleg a tengerészgyalogság azért odavernek nekik.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Modern Haditechnika 2011 jan. 08 18:30 #51061

Azért az amerikai tengerészgyalogságot nem hasonlítanám össze a mezei gépesített gyalogsággal. Szerintem az orosz tengerészgyalogság felvenné a versenyt az amerikaiakkal. Egyébként ami nagyon jó az oroszoknál, az szerintem a légierő, és a páncélozott járművek.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Modern Haditechnika 2011 jan. 08 18:39 #51064

  • koi
Persze.Hát repülőkben milyen csodamasinákat csinálnak már?Elég megnézni a helikoptereket is.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Modern Haditechnika 2011 jan. 08 18:42 #51065

Jagdpanther írta:
Azért az amerikai tengerészgyalogságot nem hasonlítanám össze a mezei gépesített gyalogsággal. Szerintem az orosz tengerészgyalogság felvenné a versenyt az amerikaiakkal. Egyébként ami nagyon jó az oroszoknál, az szerintem a légierő, és a páncélozott járművek.


Csak azért nem mondtam, az oroszok tengerészgyalogosokat mert az Us marine-hoz képest elenyésző a létszámuk. Az oroszok a légierőbe mostanában nyomatják a pénzt, jelcin idejében abbahagyták a fejlesztéseket, a szu27esek, meg a m29eseket viszont nem tuodm miért rakod előre USAF gépeihez képest?

Nekem az orosz rakétatechnológia szimpatikus, főleg a nagyhatótávú ballisztikus rakéta-repülőgép védelem, s-300, s-400as rendszerekkel úgy bevédték magukat hogy kb sebezhetetlenek.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Modern Haditechnika 2011 jan. 08 18:55 #51066

Nem a Su-27, Mig-29 már a legjobb. Kijött a Mig-29 OVT, a Su-30/33/35/37, sőt, valószínűleg a Su-47 is szolgálatba állítás alatt van.

És van ez a kis aranyos is:

A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

És ugye az oroszok nem kürtölik világgá az amerikaiakkal ellentétben, ha valami szolgálatba állt:whistle:<br><br>Szerkesztette: Jagdpanther, Időpont: 2011-01-08 19:58
Téma zárolva.

Válasz/Re:Modern Haditechnika 2011 jan. 08 19:36 #51069

  • Gipszj
portillo írta:
Be is fejeztük:D

Gipszj! Írtad hogy hogy az oroszok élen járnak rakétatechonlógiában, ezzel egyet is értek, nem is kell ecsetelnem.

Viszont áttérnék a gyalogságra, mit gondolsz az oroszokról?
Nekem a szememben elég szedettvetettnek tűnnek, elég ránézni az orosz-grúz háborúra, már ha egyenruha szinten nincsen fegyelem, ott már más bajok is lehetnek. Az USA infantry, főleg a tengerészgyalogság azért odavernek nekik.

Nekem az az érzésem, hogy az amerikai gyalogság annyival jobb (talán) amennyivel több a pénze és nagyobb a szája. (Az USA az egyik párizsi rep. gép kiállítás után közölte, hogy mit vannak úgy oda az oroszok a K-36-os katapultüléstől. Az, hogy 100%-os hatásfokkal működik, az a minimum. Majd egy hónap múlva csendben megvették a licencét. Ilyen több fegyvernemnél is előfordult.) Az orosz kézifegyverek nem maradnak el az amerikaiak mögött. A flottájuk szerintem gyatra. Olyan repülőgép hordozót építettek amelyiket félig le kell bontani, ha a gépekkel gond van. Nukleáris fegyverek terén messze a nyugat előtt járnak, a vörös higanyért vagyonokat fizettek nyugaton. Alapvetően azt hiszem, hogy ők nem olyan extrovertáltak mint a Nyugat, ezért hajlamosak vagyunk őket alulértékelni. Ehez jön, hogy néha ügyetlenül hazudtak.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Modern Haditechnika 2011 jan. 08 19:39 #51070

Az tény hogy vannak fejlesztéseik, mindenkinek vannak, de a szolgálatban lévő gépeik nagyrésze az általam említett 70-80as évekbeli kategória.

Ellenben már az USAF kihozta az F-22est, ami minden területen felülmúlja ezeket, és lényeges menyiségben áll szolgálatban is.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Modern Haditechnika 2011 jan. 08 19:47 #51072

  • koi
Gipszj írta:
portillo írta:
Be is fejeztük:D

Gipszj! Írtad hogy hogy az oroszok élen járnak rakétatechonlógiában, ezzel egyet is értek, nem is kell ecsetelnem.

Viszont áttérnék a gyalogságra, mit gondolsz az oroszokról?
Nekem a szememben elég szedettvetettnek tűnnek, elég ránézni az orosz-grúz háborúra, már ha egyenruha szinten nincsen fegyelem, ott már más bajok is lehetnek. Az USA infantry, főleg a tengerészgyalogság azért odavernek nekik.

Nekem az az érzésem, hogy az amerikai gyalogság annyival jobb (talán) amennyivel több a pénze és nagyobb a szája. (Az USA az egyik párizsi rep. gép kiállítás után közölte, hogy mit vannak úgy oda az oroszok a K-36-os katapultüléstől. Az, hogy 100%-os hatásfokkal működik, az a minimum. Majd egy hónap múlva csendben megvették a licencét. Ilyen több fegyvernemnél is előfordult.) Az orosz kézifegyverek nem maradnak el az amerikaiak mögött. A flottájuk szerintem gyatra. Olyan repülőgép hordozót építettek amelyiket félig le kell bontani, ha a gépekkel gond van. Nukleáris fegyverek terén messze a nyugat előtt járnak, a vörös higanyért vagyonokat fizettek nyugaton. Alapvetően azt hiszem, hogy ők nem olyan extrovertáltak mint a Nyugat, ezért hajlamosak vagyunk őket alulértékelni. Ehez jön, hogy néha ügyetlenül hazudtak.
Mi az a vörös higany?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Modern Haditechnika 2011 jan. 08 20:24 #51078

  • Panther
Micsoda!!!!! Szolgálatba állítják a Berkutot? Honnan jött az ötlet? Nem semmi, lehet, hogy a Black Eagle is szolgálatba áll a T-95 mellett? Azt hittem, a Berkut csak prototípus volt, egyedi darab. Biztos csak ideiglenes megoldás, amíg a Pak Fa program el nem éri a rendszeresítésre való alkalmasságot. A Szu-47-es fordulékony, de az előrenyilazott szárnyak még problémákat okozhatnak a jövőben. Még csak egy ilyen gépet gyártottak, a német Hansa Jetet, de az egy kis businnes utasszállító volt, mint mondjuk a mai Learjetek.

Egyébként erre a vörös higanyra én is kíváncsi lennék.<br><br>Szerkesztette: Panther, Időpont: 2011-01-08 21:28
Téma zárolva.

Válasz/Re:Modern Haditechnika 2011 jan. 08 20:26 #51079

portillo írta:
Az tény hogy vannak fejlesztéseik, mindenkinek vannak, de a szolgálatban lévő gépeik nagyrésze az általam említett 70-80as évekbeli kategória.

Ellenben már az USAF kihozta az F-22est, ami minden területen felülmúlja ezeket, és lényeges menyiségben áll szolgálatban is.


Igen, de ez szerintem az amerikaiakra is igaz. Szolgálatban áll 150-200 darab, de az USAF állományának nagy részét F-15 (1976) F-16 (1978) és F-18 (1983) gépekből áll. a \'70-es \'80-as években épült vadászok közül szerintem egyedül az F-14 Tomcat az, amit teljesen selejteztek.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Modern Haditechnika 2011 jan. 08 20:33 #51083

Panther írta:
Micsoda!!!!! Szolgálatba állítják a Berkutot? Honnan jött az ötlet? Nem semmi, lehet, hogy a Black Eagle is szolgálatba áll a T-95 mellett? Azt hittem, a Berkut csak prototípus volt, egyedi darab. Biztos csak ideiglenes megoldás, amíg a Pak Fa program el nem éri a rendszeresítésre való alkalmasságot. A Szu-47-es fordulékony, de az előrenyilazott szárnyak még problémákat okozhatnak a jövőben. Még csak egy ilyen gépet gyártottak, a német Hansa Jetet, de az egy kis businnes utasszállító volt, mint mondjuk a mai Learjetek.

Egyébként erre a vörös higanyra én is kíváncsi lennék.&lt;br&gt;&lt;br&gt;Szerkesztette: Panther, Időpont: 2011-01-08 21:28


Hivatalos bejelentés szerint a program törölve lett, de ezt mondták már a T-90 tankra, és a Su-37 vadászgépre is. Nyugati katonai szakértők valószínűnek tartják, hogy a közeljövőben szolgálatba áll, vagy akár már szolgálatba is állt. A kecskeméti repnapon is beszélgettünk erről pár hozzáértővel (pilóták, szerelők), és ugyanezt mondták. De mint írtam, ez nem hivatalos állítás, semmit sem lehet tudni.<br><br>Szerkesztette: Jagdpanther, Időpont: 2011-01-08 21:33
Téma zárolva.

Válasz/Re:Modern Haditechnika 2011 jan. 08 20:53 #51092

  • Gipszj
A vörös higany az egy higany alapú kotyvalék, amihez különböző ritka rádióaktív transzurán izotópokat kevernek.
Alkalmazásának célja az hogy maghasadásnál a keletkező elemi részeket nem engedi szanaszét kószálni, hanem tükörként visszaveri, így a kritikus tömeg sokkal kisebb lehet. A vörös higanyt -ami rádióaktív- csak a robbantás előtti pillanatban fecskendezik a töltet köré. Hátránya, hogy a vörös higany szavatossági ideje csak néhány hét. Egyszerűsített magyarázat amit itt írtam, bár teljes mélységéig én sem ismerem vagy értem, de ez a lényeg.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Modern Haditechnika 2011 jan. 16 11:13 #51316

  • Panther
Sosem szerettem a kémiát.

Egy filmben láttam egy elképzelt jelenetet, ahol F-22-esek küzdöttek Berkutokkal a Csendes óceán felett. A jövő légi csatáit próbálta előrevetíteni. Azt hittem, marhaság, de lehet, hogy igaz. Egyáltalán 5. generációsnak számít a Szu-47-es? Vagy csak 4+ -os?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Modern Haditechnika 2011 jan. 16 17:19 #51354

  • indián
Jó ez a modern haditeknika, bár én csak a haditengerészethez tudok hozzászólni az amerikai Ohio osztályu ballisztikus rakétákat hordozó SSBN-ek nagyon jók szerintem! Az oroszoknak írdatlan tengeralattjáró flottájuk van, csak hogy lassan megeszi őket a rozsda.
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.44 másodperc
Joomla templates by a4joomla