Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

TÉMA: Nyugat-Európa

Nyugat-Európa 2010 máj. 08 06:37 #33900

  • koszta
Itt lehet megbeszélni a nyugat-európai hadműveleteket, csatákat.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Nyugat-Európa 2010 máj. 22 09:32 #34792

Úgyérzem ez a front a németeknek már csak hab volt a tortán
(Szerintem aki kicsit is beleásta magát a 2.vh-ba az tudja hogy ehez a fronthoz csatolhatók a D-DAY,Az Ardenekki offenzíva szerintem ezeket kilehetne beszélni (de persze a kisebb idézőlyeles csatákat is)
Téma zárolva.

Válasz/Re:Nyugat-Európa 2010 máj. 22 10:53 #34793

Az a baj hogy csak ezekről tudunk beszélni mert a legtöbb ember ezt ismeri aki jobban bele ássa magát épp hogy ezekről nem beszél ezektől már hányok.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Nyugat-Európa 2010 máj. 22 11:02 #34794

  • koszta
A partraszállás már tényleg eléggé lerágott csont. De azért mondjuk az ardenneki áttörésről már sokan hallottak, de hogy pontosan mi hogy volt, azt nem igazán tudják. Szóval azért az hogy \"hányok\" szeritnem túlzás mondani.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Nyugat-Európa 2010 máj. 22 11:05 #34796

  • Bazooka Joe
panzer2 írta:
Az a baj hogy csak ezekről tudunk beszélni mert a legtöbb ember ezt ismeri aki jobban bele ássa magát épp hogy ezekről nem beszél ezektől már hányok.


És mitől nem? Vess fel akkor egy olyan témát, amiről szívesen beszélgetnél, hátha mi is ismerjük!
Téma zárolva.

Válasz/Re:Nyugat-Európa 2010 máj. 22 11:43 #34798

Bazooka Joe írta:
panzer2 írta:
Az a baj hogy csak ezekről tudunk beszélni mert a legtöbb ember ezt ismeri aki jobban bele ássa magát épp hogy ezekről nem beszél ezektől már hányok.


És mitől nem? Vess fel akkor egy olyan témát, amiről szívesen beszélgetnél, hátha mi is ismerjük!

Nyugat Európáról beszélünk nem csak ez a két hadművelet volt pl. az Angliai Csata is ide tartozik vagy Franciaország lerohanása is.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Nyugat-Európa 2010 máj. 22 12:20 #34800

panzer2 írta:
Bazooka Joe írta:
panzer2 írta:
Az a baj hogy csak ezekről tudunk beszélni mert a legtöbb ember ezt ismeri aki jobban bele ássa magát épp hogy ezekről nem beszél ezektől már hányok.


És mitől nem? Vess fel akkor egy olyan témát, amiről szívesen beszélgetnél, hátha mi is ismerjük!

Nyugat Európáról beszélünk nem csak ez a két hadművelet volt pl. az Angliai Csata is ide tartozik vagy Franciaország lerohanása is.


És ugyanekkor a Zitzkrieg, vagy Funny War = \"ülőháború\", vagy \"furcsa háború\".
És - szemben a \"köztudottal\" - nem a németek, hanem a franciák üzentek hadat!

És, hogy röhögjetek pindurit, mert a háború (és benne az ember) ilyen is volt:

A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.<br><br>Szerkesztette: Hajcihő, Időpont: 2010-05-22 15:27
Téma zárolva.

Válasz/Re:Nyugat-Európa 2010 máj. 22 12:24 #34801

  • Bazooka Joe
panzer2 írta:
Nyugat Európáról beszélünk nem csak ez a két hadművelet volt pl. az Angliai Csata is ide tartozik vagy Franciaország lerohanása is.


Tényleg? Én eddig azt hittem, hogy NY-Európát egy füst alatt elintézték a D-nappal...

Egyébként az angliai csatáról is beszéltünk már, a franciaországi csatáról is... ha nem konkrétan itt, akkor a régebbi fórumfelosztásban. De végül is nem vagyok semmi jónak az elrontója.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Nyugat-Európa 2010 máj. 22 12:25 #34802

  • Bazooka Joe
Hajcihő írta:
És ugyanekkor a Zitzkrieg, vagy Funny War = \&quot;ülőháború\&quot;, vagy \&quot;furcsa háború\&quot;.
És - szemben a \&quot;köztudottal\&quot; - nem a németek, hanem a franciák üzentek hadat!


És franciául le se írod? Drôle de guerre.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Nyugat-Európa 2010 máj. 22 12:58 #34805

Hajcihő írta:
panzer2 írta:
Bazooka Joe írta:
panzer2 írta:
Az a baj hogy csak ezekről tudunk beszélni mert a legtöbb ember ezt ismeri aki jobban bele ássa magát épp hogy ezekről nem beszél ezektől már hányok.


És mitől nem? Vess fel akkor egy olyan témát, amiről szívesen beszélgetnél, hátha mi is ismerjük!

Nyugat Európáról beszélünk nem csak ez a két hadművelet volt pl. az Angliai Csata is ide tartozik vagy Franciaország lerohanása is.


És ugyanekkor a Zitzkrieg, vagy Funny War = \&quot;ülőháború\&quot;, vagy \&quot;furcsa háború\&quot;.
És - szemben a \&quot;köztudottal\&quot; - nem a németek, hanem a franciák üzentek hadat!

És, hogy röhögjetek pindurit, mert a háború (és benne az ember) ilyen is volt:

A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

Képzeld tudom.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Nyugat-Európa 2010 máj. 22 13:29 #34806

Bazooka Joe írta:
Hajcihő írta:
És ugyanekkor a Zitzkrieg, vagy Funny War = \&quot;ülőháború\&quot;, vagy \&quot;furcsa háború\&quot;.
És - szemben a \&quot;köztudottal\&quot; - nem a németek, hanem a franciák üzentek hadat!


És franciául le se írod? Drôle de guerre.


Lusta voltam kikeresni a francia karaktereket!
És oroszul se írtam le, továbbá tartózkodtam a szanszkrit fordítástól is.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Nyugat-Európa 2010 máj. 22 13:30 #34807

panzer2 írta:
Hajcihő írta:
panzer2 írta:
Bazooka Joe írta:
panzer2 írta:
Az a baj hogy csak ezekről tudunk beszélni mert a legtöbb ember ezt ismeri aki jobban bele ássa magát épp hogy ezekről nem beszél ezektől már hányok.


És mitől nem? Vess fel akkor egy olyan témát, amiről szívesen beszélgetnél, hátha mi is ismerjük!

Nyugat Európáról beszélünk nem csak ez a két hadművelet volt pl. az Angliai Csata is ide tartozik vagy Franciaország lerohanása is.


És ugyanekkor a Zitzkrieg, vagy Funny War = \&quot;ülőháború\&quot;, vagy \&quot;furcsa háború\&quot;.
És - szemben a \&quot;köztudottal\&quot; - nem a németek, hanem a franciák üzentek hadat!

És, hogy röhögjetek pindurit, mert a háború (és benne az ember) ilyen is volt:

A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

Képzeld tudom.


Ezt feltételeztem, de ezret teszek egy ellenében, hogy többségben vannak akik meg nem.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Nyugat-Európa 2010 máj. 22 13:46 #34808

  • Számvéber Norbert
Sitzkrieg az, nem Zitzkrieg.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Nyugat-Európa 2010 máj. 22 14:24 #34809

  • Bazooka Joe
Hajcihő írta:
Lusta voltam kikeresni a francia karaktereket!
És oroszul se írtam le, továbbá tartózkodtam a szanszkrit fordítástól is.


Haha! Én nem! Amúgy csak azért írtam, mivel a franciák is nevén nevezték. A 3 nyelven kívül nem hiszem, hogy más így konkrétan ebben a megnevezésben használta volna. Amúgy meg nem kellenek ide szuper billentyűzetek... mindösszesen csak 3 db: Ctrl c, Ctrl v. Ennyi.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Nyugat-Európa 2010 máj. 22 14:28 #34810

  • Bazooka Joe
Nah, akkor. A kolléga felvetette az angliai csatát meg a fro.-i csatát. Én meg mondjuk felvetek kisebb összecsapásokat, mondjuk a Hürtgen-erdőben lezajlott csatát, vagy a Nordwind hadműveletet.

Melyik legyen?
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.35 másodperc
Joomla templates by a4joomla